Tipy ako predĺžiť životnosť batérie na Macbooku - ITya.sk

Tipy ako predĺžiť životnosť batérie na Macbooku

Zaujíma vás, ako predĺžiť životnosť batérie na Macbooku? Náhradné diely od Apple nie sú práve najlacnejšie, prevencia je preto najúčinnejší liek. Vaša peňaženka sa vám poďakuje. 

Eliminujte “zbytočné” efekty na minimum

Jedným zo spôsobov, ako predĺžiť životnosť batérie na Macbooku, je vypnúť vykresľovanie graficky náročných animácií na vašom zariadení. Iste, pokrok je krajší ako jeho predchodca, no tiež náročnejší. Spotrebuje veľkú kapacitu pamäte Macbooku na vykreslenie v zásade nepotrebných detailov. Zastavte toto mrhanie. 

Už viete, ako predĺžiť životnosť batérie na Macbooku? Povedzte ‚Stop‘ automatickým aktualizáciám

Aktualizácia systému i aplikácií prebieha na pozadí, takže ju zvyčajne ani nezaregistrujete. Aktualizáciou však zaťažujete váš Macbook a výdrž jeho batérie klesá. Vypnite preto automatické aktualizácie v nastaveniach. Pristupujte k nim len v prípade, že o ne máte skutočne záujem a sú nevyhnutné pre správne fungovanie vášho zariadenia. 

ako predĺžiť životnosť batérie na Macbooku
Zdroj: D_Zheleva / Shutterstock.com

Znížte jas a podsvietenie klávesnice

Množstvo používateľov Macbookov si vôbec neuvedomuje, že má zapnuté podsvietenie klávesnice. A to dokonca aj vtedy, keď je to nanajvýš zbytočné. Macbook síce spracováva okolité svetlo a vyhodnocuje, nakoľko je podsvietenie potrebné, no nedokáže to s absolútnou presnosťou. Zvyčajne je možné klávesnicu používať aj bez toho, aby svietila. V prípade, že je podsvietenie nutné, spoľahnite sa na nižší jas. To isté platí aj o obrazovke. Ak ešte stále neviete, ako predĺžiť životnosť batérie na Macbooku, vyskúšajte znížiť jas obrazovky. Výsledok sa zaručene dostaví, hoci to hneď nepostrehnete. 

TIP: Namiesto reproduktorov používajte na počúvanie audio slúchadlá. Znížite tým spotrebu energie vášho Macbooku. 

Vypnite nepoužívané aplikácie

Aplikácie, ktoré aktuálne nepoužívate, vypnite. Zlepšíte tým odozvu vášho Macbooku. Ani užitočná funkcia App Nap nefunguje na všetky aplikácie, ale iba na tie od Apple. Výhodnejšie je preto všetky nepotrebné aplikácie vypnúť manuálne. Teraz už poznáte všetky triky, ako predĺžiť životnosť batérie na Macbooku. Stačí ich používať a váš Mac vám vydrží dlhšie.

Titulná foto: Denys Prykhodov / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.