Ako vydezinfikovať iphone - ITya.sk

Ako vydezinfikovať iphone

Svetom zúri nový koronavírus, na ktorý neexistuje liek. Najlepšou ochranou je prevencia. Určite ste si všimli (a snáď aj použili) dezinfekčné prostriedky v obchodoch. Zabíjajú predovšetkým vírus, ktorý sa vám pri kontakte prenáša na pokožku. Zbaviť sa koronavírusu nie je vôbec jednoduché. Na hladkých povrchoch sa udrží aj niekoľko hodín. Preto by ste mali vedieť, ako vydezinfikovať iPhone. 

Ako vydezinfikovať iPhone? Najlepšie bez chemikálií

Povrch iPhonu je citlivý a hrozí riziko, že pri styku s chemikáliou zreaguje a poškodí sa. Stratil by svoju vodeodolnosť, a to nechceme. Ale dezinfikovať ho treba. Môže sa to zdať ako strata času, vaše zdravie sa vám však poďakuje. 

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, koľkokrát za deň si chytíte tvár? Pravdepodobne nie, pretože to robíme takmer neustále a vôbec si to neuvedomujeme. To isté sa deje s našimi smartfónmi. Ruky si umyjeme po príchode domov, ale robíme to zakaždým, keď chytíme náš iPhone? Určite nie. Dezinfekcia je preto veľmi dôležitá

Karlis Dambrans / Shutterstock.com

Použite izopropylalkohol

Izopropylalkohol je podľa slov Apple ako stvorený na čistenie iPhone. Hladký povrch treba čistiť citlivo. V žiadnom prípade zariadenie do kvapaliny neponárajte. Potom by ste nemuseli riešiť otázku ‚Ako vydezinfikovať iPhone‘, ale ako ho opraviť. Na čistenie použite špeciálnu handričku napustenú izopropylalkoholom na 70 %. Vyvarujte sa toho, aby chemikália zatiekla do škár v zariadení. 

Ako vydezinfikovať iPhone vodou?

Toto skúšajte vtedy, ak je váš iPhone vodeodolný. Než ho vyleštíte handričkou, opláchnite ho vlažnou vodou. Handričkou ho drhnite dovtedy, kým nebude voňať sviežosťou. Dbajte na to, aby bol váš iPhone neustále čistý. Proces dezinfekcie opakujte zakaždým, keď sa ho dotknete špinavými rukami. 

TIP: 

Predtým, než sa pustíte do umývania iPhonu vodou, overte si, či nemal menený displej alebo batériu. V takom prípade by mohol zatekať. Veľmi nemilé prekvapenie.  

Ide to aj UV svetlom

Použitie UV svetla na čistenie iPhonu je drahšie než použitie izopropylalkoholu. Avšak máte 100 % istotu, že sa na vašom zariadení neudržia žiadne vírusy či bacily. UV svetlo spoľahlivo zabije všetky druhy baktérií usadených na zariadení. Celý proces čistenia nezaberie viac než 2 minúty

Titulná foto: Karlis Dambrans / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.