Čo je Apple Cinema Display? - ITya.sk

Čo je Apple Cinema Display?

S termínom Apple Cinema Display sa dnes často nestretneme. Ešte pred pár rokmi bol však hojne používaný. Čo môže za túto zmenu a čo sa za týmto pojmom vlastne ukrýva? Dozviete sa v článku…

Špecifikácia

Apple Cinema Display je termín zastrešujúci rad plochých počítačových obrazoviek vyrábaných spoločnosťou Apple. Vyrábali sa v období medzi rokmi 1999 do 2011. Vyrábali a predávali sa zároveň s radom Studio Displays, ktoré však neboli širokouhlé. Neskôr ich úplne vytlačili a Apple sa začalo orientovať na predaj Apple Cinema Display.

Parametre

Apple Cinema Display ponúkané na predaj mali viaceré rozmery. Zakúpiť ste si mohli display s obrazovkou veľkou 20, 22, 23, 24, 27 alebo 30 palcov. Display bol kompatibilný s operačnými systémami Microsoft Windows a Mac OS X

TIP: Dnes si tento displej tak ľahko nekúpite a každý, kto ho vlastní, by ho mal strážiť ako oko v hlave. Jedného dňa sa z neho možno stane technologický veterán a jeho cena pôjde nahor. 

3 dizajny

Bol vyrábaný v troch verziách. Jedna verzia sa skladala z plastového (polykarbonátového) rámu a zvyšné dve z hliníkového. Tá prvá bola vytvorená s tým úmyslom, aby farebný plast vhodne dopĺňal farebné plastové príslušenstvo počítača Power Mac G3 a Power Mac G4. Farby boli v tom čase v kurze. Dnes sa na to pozeráme ako na symbol “lacnoty” alebo gýču. Až od počítača Power Mac G5 a laptopu PowerBook G4, ktoré boli vyrobené z hliníka, sa začali používať zvyšné dve verzie. 

Zánik Apple Cinema Display

Apple Cinema Display slúžil ľuďom dvanásť rokov, no prišiel deň, keď Apple prišlo s novinkou, ktorá jeho vládu ukončila. Nazvali ju Apple Thunderbolt Display. Bol ľahší, modernejší, výkonnejší, krajší. Bola to konkurencia, s ktorou sa pomerne zastaralý a už v tom čase neefektívny Apple Cinema Display nemohol rovnať. Posledný takýto širokouhlý display bol na predaj na internetovej stránke Apple Store v auguste 2014. S jeho výrobou však firma skončila už tri roky predtým. 

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.