Namiesto klávesnice displej? Na MacBooku čoskoro realita - ITya.sk

Namiesto klávesnice displej? Na MacBooku čoskoro realita

Odvážny krok Applu môžeme očakávať v dohľadnej dobe. Nie každý sa však na nové, digitálne Apple klávesnice teší. Ľudia sa okrem viacerých ďalších faktorov obávajú tiež premrštenej ceny. Nič zatiaľ nie je isté a Apple sa na tému displejových klávesníc príliš nevyjadruje. 

Potešia sa hlavne grafici a ľudia pracujúci v umeleckom odvetví

Apple prišlo s novinkou. Budú ňou Apple klávesnice bez fyzických tlačidiel. Nové MacBooky budú mať namiesto fyzickej klávesnice ďalší LCD displej. Ten bude primárne spĺňať funkciu klávesnice. Čo ďalšie sa dá od tohto technologického prevratu očakávať, sa zatiaľ môžeme iba domnievať. Isté však je, že nový MacBook s dotykovou klávesnicou pôjde do peňazí. Fanúšikovia sa zatiaľ nevedia zhodnúť na tom, či je takáto funkcia užitočná alebo zbytočná či dokonca škodlivá celkovému systému, ktorý Apple používa. 

Viac než len Apple klávesnice

Apple klávesnice novej generácie v sebe budú zahŕňať niekoľko funkcií. Dotykový displej ponúka široké možnosti využitia. Podľa predpokladu si dotykovú klávesnicu zamilujú prevažne ľudia z umeleckej brandže, ako sú napríklad grafici, architekti, maliari a dizajnéri. Klávesnicu na pridanom displeji možno nahradiť maliarskou paletou, klavírom a množstvom ďalších vychytávok. Ušetríte tak priestor na obrazovke, na ktorej sa môžete sústrediť výhradne na prácu. Čo sa však stane, keď sa nové Apple klávesnice dostanú do rúk ľudí závislých od písania textov? 

apple klávesnice
Alexey Boldin / Shutterstock.com

Žurnalisti, copywriteri a spisovatelia, čelom vzad!

Skutočnosť je taká, že dotykové Apple klávesnice nie sú stavané na sústavné a efektívne používanie. Podľa laického odhadu sú skôr prispôsobené požiadavkám príležitostných používateľov, nie profesionálnych žurnalistov či spisovateľov. Ľudia píšuci reklamné texty budú mať voči novým Apple klávesniciam tiež kopec výhrad. 

Klávesnica za príplatok

Otázkou tiež zostáva, ako sa dotyková klávesnica popasuje s výzvou písania všetkými desiatimi prstami. Keďže neponúka žiadne fyzické indície, zdá sa, že návrhári pri jej konštrukcii s týmto problémom nepočítali alebo im bol ukradnutý. Fyzickú klávesnicu k notebooku bude možné dokúpiť, avšak za príplatok. S doplnkovou klávesnicou bude celý MacBook poriadne drahá záležitosť a mnoho ľudí si dvakrát rozmyslí, či do kúpy pôjdu. 

Titulný obrázok: shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.