Apple MacBook | Ako si vedie v súboji s konkurenciou?

Ako si MacBook vedie v súboji s konkurenciou?

Microsoft vyrobil pre Apple MacBook silného protivníka. Súperiť môžu vo všetkých ohľadoch. Na niektorých miestach stráca Apple MacBook, na iných inkasuje Microsoft Surface Book 2. Dozviete sa, ktorý model je z finančného hľadiska výhodnejší. 

Skladnosť Microsoft Surface Book 2

Čo sa týka prenosnosti, na ktorú je notebook primárne určený, je príjemný. Nie je veľmi ťažký, hoci je trochu hrubší. V tomto bode Apple MacBook rozhodne vyhráva. V najhrubšom mieste je takmer dva razy tenší. To však Surface Booku neuberá na kráse. 

Microsoft zvolil potešujúci dizajn. Keď sa na notebook pozriete, poviete si: “tento notebook som už raz videl.” A budete mať pravdu. Microsoft naozaj neprišiel s ničím prevratným, čo sa dizajnu týka. Zato však notebook obdarili silným výkonom. Na cesty je Surface Book 2 ako stvorený.

Rozmery – vyhráva Apple MacBook

Surface Book 2 je vybavený silným procesorom a vstavanou grafickou kartou. Tým sa z neho stáva vhodný adept ako náhrada za stolný počítač. Notebook má väčšie rozmery kvôli dedikovanej grafickej karte. Apple MacBook má hrúbku 15 mm, pričom Surface Book 2 je až o 7 mm širší.

Apple MacBook

2 batérie

Notebook od Microsoftu je vyzbrojený dvoma batériami. Jednu nájdete v hlavnej časti tela pod klávesnicou a druhú za obrazovkou. Vďaka tejto technológii je možné obrazovku odpojiť od klávesnice a využívať ju ako tablet. Chytré, nie? Ušetríte tak čas aj miesto. 

Navyše, ak potrebujete pozerať Instagram a iné sociálne siete, je tablet tou ideálnou voľbou. Z toho vyplýva, že obrazovka Surface Booku 2 je dotyková. Je mimoriadne citlivá a výborne sa na nej pracuje. V cene je zahrnuté aj Surface Pen, ktorým môžete po dipleji kresliť. Keď ho nebudete potrebovať, jednoducho ho pripnete o magnetický okraj notebooku. Budete ho tak mať vždy po ruke.

Displej a touchpad

Displej je ďalším bojovým poľom, kde Surface Pro vedie. Hustota pixelov na jeho obrazovke činí až 267 PPI, čo je o 40 viac, než koľko má Apple MacBook. Na druhú stranu touchpad je silnou stránkou výrobkov Apple. Zatiaľ sa žiadnej konkurenčnej značke nepodarilo vytvoriť tak citlivý touchpad, prispôsobený na širokú škálu gest. Surface Book 2, bohužiaľ, nie je výnimkou. Na lepší touchpad si zatiaľ budeme musieť počkať. Ak sa u konkurenčných značiek vôbec vyskytne. 

Záver – Apple Macbook je stále kráľom

Pomer ceny a kvality je mierne v prospech Apple. Pri výbere by ste mali zvážiť, ktoré z uvedených predností, sú pre vás rozhodujúce. Cenovka za počítač od Microsoftu vás poriadne prekvapí. Preto väčšina nakupujúcich vloží svoje peniaze do MacBooku. Ten si drží vysokú hodnotu aj po rokoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.