Apple v tomto roku plánuje predať neuveriteľné množstvo AirPods - ITya.sk

Apple v tomto roku plánuje predať neuveriteľné množstvo AirPods

Podľa odhadov predá Apple v roku 2020 zhruba 85 miliónov AirPods. V roku 2016, kedy spoločnosť Apple prvýkrát predstavila bezdrôtové slúchadlá AirPods, spôsobili veľké haló. Inak tomu nebude ani v tomto roku. Analytik odhaduje, že za rok 2020 predá spoločnosť ešte viac slúchadiel AirPods ako v tom predošlom. Či je to pravda, môžeme len dúfať. Budúcnosť sama ukáže, nakoľko sa potvrdia odvážne proroctvá. 

Suma prekračuje niekoľko miliárd

K slovu sa opäť prihlásil uznávaný analytik Toni Sacconaghi. Na základe výpočtov a ziskov odhadol nevídanú vec.

Spoločnosť Apple predala slúchadlá za uplynulý rok v hodnote prevyšujúcej 6 miliárd dolárov. To rozhodne nie je málo. 

Za 6 miliárd dolárov by vedelo viesť slušný život zopár slovenských miest. Môžeme len zložiť klobúk v úcte nad týmto úspechom.

A zároveň môžeme začať šetriť na nové slúchadlá. Podľa odhadov, ktoré zatiaľ neudávajú presnú sumu, budú totiž ešte drahšie.

Ešte viac AirPods?

Najnovší Saccanaghiov odhad je ešte odvážnejší ako ten predošlý. Na základe analýzy predpokladá, že zisky z predaja v roku 2020 porastú.

Ako na to prišiel? Vyrátal predpokladaný počet predaných kusov a vynásobil to ich cenou, ktorá nie je práve najnižšia. 

airpods

Tsunami plné AirPods zavalí trh

Možno to znie prehnane, no podľa analytika je to fakt. Apple podľa jeho odhadov predá v roku 2020 prinajmenšom 85 miliónov slúchadiel, čo činí v prepočte zhruba 15 miliárd amerických dolárov.

Nadpozemskú čiastku si Apple pripíše na konto už budúci rok. To, či sa predaj bude stupňovať, je však otázne. S najväčšou pravdepodobnosťou dopyt po bezdrôtových slúchadlách postupne klesne. 

Pokles záujmu o nové AirPods

Apple sa napriek nižšiemu dopytu bude neustále usilovať o nové AirPods. Nemôžeme im to mať za zlé, ide o zlatú baňu. Napriek tomu, že väčšina používateľov zostane pri starších modeloch, Apple nebude stratové. Bezpochyby sa im podarí nájsť spôsob alebo funkcie, ktoré prilákajú nových záujemcov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.