Tieto veci by ste nemali robiť s novým Apple zariadením - ITya.sk

Tieto veci by ste nemali robiť s novým Apple zariadením

Každé nové Apple zariadenie čelí výzve. Jeho životnosť závisí od osoby, ktorá ho vlastní a postupov, ktoré uplatňuje. Týchto pár tipov vám otvorí oči a naučí vás, ako sa správať k Apple zariadeniu čo najšetrnejšie. Nové Apple zariadenie je citlivé voči zaobchádzaniu. Nesprávny prístup sa vám môže vypomstiť krátkou životnosťou alebo inými deficitmi. 

Dobíjanie na 100 %. Fakt alebo mýtus? 

Kedysi bolo potrebné, aby ste batériu akéhokoľvek elektronického zariadenia priebežne vybíjali na 0, a potom opäť na 100 %. Dnes sa už takýto postup neodporúča, vlastne sa pred ním varuje. Moderné batérie sú najšťastnejšie na úrovni medzi 40-80 %. Dobíjať by ste ich mali, keď klesnú na 20 %. Výhodnejšie je dobíjať Apple zariadenie priamo cez zástrčku, nie cez USB port. Pri kúpe nového Apple kúska dbajte na to, aby sa batéria dobre zabehla. Vydrží tak omnoho dlhšie a omnoho viac nabíjacích cyklov. 

Apple zariadenie a vysoká teplota

Každému, kto má rád pri práci svoj notebook položený na kolenách alebo na posteli, radíme zakúpiť si počítačovú podložku so zabudovanými ventilátormi. Vysoká teplota, ktorá vzniká tým, že zariadenie nemôže vyprodukované teplo vypúšťať do okolia, ale doslova sa “smaží vo vlastnej šťave”, zaťažuje prácu procesorov i batérie. 

apple zariadenie
zdroj: shutterstock.com

Display

Dávajte si pozor, aby ste sa nedotýkali holými prstami obrazovky MacBooku či stolného počítača. Môžete poškodiť pixely v monitore a namiesto farebných štvorčekov vám zostanú len čierne fľaky. Zariadenie čistite jemnou utierkou, aby ste ho zbavili mastnoty. Pred zatváraním MacBooku si overte, že sa v priestore klávesnice alebo na obrazovke nenachádza nečistota, ktorá by pri zavretí mohla zariadenie poškodiť. 

TIP: Ak potrebujete vyčistiť zariadenie zvnútra, nikdy nepoužívajte utierky, môžu byť nabité statickou elektrinou. Radšej svoje Apple zariadenie zaneste do servisu

Ochrana iPhone

Vybavte váš iPhone ochranným sklom a pevným obalom, vďaka ktorým bude ochránený pred fyzickým poškodením. Nenoste iPhone vo vrecku alebo v kabelke s ďalšími predmetmi, ktoré by mohli poškodiť citlivý display. 

Titulná foto: shutterstock.com

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.