Generácia iPhone sa mení každý rok. Toto je jeho cesta úplne od začiatku

Cesta iPhone od prvého po aktuálny

Nový iPhone 11 je elegantný smartfón, ktorého sa však, bohužiaľ, zakladateľ firmy nedožil. Ubehlo 12 rokov, odkedy Steve Jobs v San Franciscu predstavil prvý iPhone. Bol to praotec všetkých iPhonov, ktoré boli kedy vyrobené, a veruže ich nebolo málo. iPhone od tých čias prešiel výrazným faceliftom. Každá generácia iPhone priniesla svetu niečo nové. Poďme sa spolu pozrieť na to, akú cestu design iPhone prekonal.

Prvá generácia iPhone

Dnešná mládež si nedokáže predstaviť, aké šialenstvo iPhone 1 medzi ľuďmi vyvolal. Oproti mobilom, ktoré sa predávajú dnes, určite pôsobil zastaralo, veď nemal display cez celú plochu. Okrem toho bol pomerne masívny. Rovnako ako zopár jeho potomkov, aj jeho vyrobili s dôrazom na funkčnosť. Hoci dizajn nebol pre Apple cudzím slovo, v tom čase jednoducho nebolo možné ubrať telefónu na hmotnosti. Druhá generácia iPhone spustená v roku 2008 na tom nebola o nič lepšie.

Drsná tvár štvrtej generácie

V roku 2010 Apple uviedlo do obehu iPhone 4. Tento iPhone vyvolal medzi používateľmi vlnu rozruchu. Revolučným dizajnom, ktorý sa výrazne odlišoval od oblých kriviek iPhonov prvých troch generácií, si získal pozornosť všetkých milovníkov elektroniky. Až po siedmu generáciu sa iPhone po dizajnovej stránke nikam neposunul.

Generácia iPhone – Oblá 6

iPhone 6, vlaková loď ôsmej generácie, so sebou opäť priniesla oblý dizajn s príjemnými líniami a väčšou obrazovkou. iPhone 6 sa hneď stal miláčikom trhu, a aj dnes sa nájde mnoho ľudí, ktorí ho stále nevymenili za novší. Tento iPhone je výkonný, má dobré rozlíšenie, a jednoducho je to skvelý parťák do každého počasia. V období ôsmej a deviatej generácie sa iPhone zároveň predstavil v novom šate. Dostupné boli príťažlivé pastelové a bronzové farby. iPhone 7 plus dokonca prišiel s duálnym fotoaparátom.

generácia iPhone

Generácia iphone – X

iPhone X sa na trhu objavil v roku 2017. Vyzývavým dizajnom s futuristickým nádychom tvoreným obrazovkou od kraja po kraj si získal priazeň každého, kto vlastnil iPhone, no zároveň túžil po mobile, ktorý urobí dieru do sveta. V septembri roku 2018 sa na scéne objavil jeho mladší, no výkonnejší brat, iPhone XR.

iPhone 11 ako z inej planéty

Najnovší iPhone 11 vyvolal vlnu nespokojnosti svojim netradičným vzhľadom. Reč je o iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Základný model 11 má len dva fotoaparáty, jeho deriváty sa však pyšnia hneď tromi šošovkami, ktoré sú navyše umiestnené v zvláštnej trojuholníkovej formácii. iPhone však opäť dokazuje, že sa stavia proti konvenciám a rozhodne nie je mainstream.

Obrázky: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.