Zabudnite na kľúče od auta. Odomknete a naštartujete s iPhonom - ITya.sk

Zabudnite na kľúče od auta. Odomknete a naštartujete s iPhonom

A keď hovoríme zabudnite, myslíme to doslova. S iPhonom už viac kľúče od auta potrebovať nebudete. Nemusíte sa stresovať ich hľadaním, keď o päť minút dvanásť vybiehate z postele. Všetky potrebné príkazy nájdete vo svojom iPhone. A to všetko vďaka funkcii iPhone CarKey. 

iPhone CarKey bez dodatočnej aplikácie

Sen mnohých šoférov lomeno Apple fanúšikov sa zakrátko stane skutočnosťou. Beta verzia systému iOS 13.4 láka milovníkov iPhone zariadení chytrým a prepracovaným systémom. Isteže, zatiaľ má systém CarKey svoje muchy, treba však brať do úvahy, že ide o nedokončenú verziu. Do dňa, kým Apple oficiálne vypustí finálnu verziu nového operačného systému, zostávajú ešte zhruba dva mesiace. Je možné, že sa v tomto časovom rozmedzí objavia viaceré beta verzie. Dostanete tak príležitosť sledovať, ako sa systém CarKey postupne vyvíja. 

Je jeho používanie naozaj také jednoduché? 

Apple sľubuje, že nový iPhone CarKey bude intuitívny. Mal by byť priamo zabudovaný v systéme, čím Apple znovu ukazuje konkurencii chrbát. Nie je tajomstvom, že mnohé, poväčšine luxusnejšie automobilky, vyvíjajú aplikácie na odomykanie vozidla. Na ich používaní nie je v zásade nič zlé. Možno práve toto sa stalo inšpiráciou pre vznik systému CarKey. Služba od Apple by však mala v záujme zachovania dobrého mena značky predviesť niečo viac. 

iphone lock
Denys Prykhodov / Shutterstock.com

Odomknite auto rýchlo a na diaľku

Nahraním diaľkového kľúča do systému Wallet automaticky prevezmete kontrolu nad vozidlom cez iPhone. Vďaka šikovnému iPhone CarKey systému môžete auto odomknúť, zamknúť, ale aj naštartovať. Kľúč bezpečne uložený do Wallet je prístupný len vám. K jeho použitiu nebudete potrebovať žiadnu dodatočnú aplikáciu. Nutné nebude ani overenie pomocou Touch ID či ppFace ID

Zdieľajte iPhone CarKey s partnerom či deťmi

Je váš čerstvý dospelák odhodlaný vyraziť na cesty, no jediné, čo mu v tom bráni, je váš strach? S mnohými prekážkami a neodvatnými situáciámi si pravdepodobne neporadíte. Môžete ho (aj vás) však ušetriť toho, že kdesi v nákupnom centre stratí kľúč od auta. Diaľkový kľúč nahraný vo Wallet budete môcť zdieľať s kýmkoľvek. Zároveň máte istotu, že sa nebude šíriť ďalej. Budúce beta verzie snáď odpovedia na pálčivú otázku, či je možné používanie kľúča diaľkovo zablokovať. Aj napriek tomu sa to javí ako sľubný nápad. 

Titulná foto: Mohd Syis Zulkipli / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.