Deň, keď sa narodil iPhone, zmenil celý svet - ITya.sk

Deň, keď sa narodil iPhone, zmenil celý svet

Prvý svojho druhu, jedinečný, nenapodobiteľný. Je tomu len 13 rokov, čo Steve Jobs predstavil divákom revolučný vynález s názvom iPhone. iPhone história sa od toho dňa posúvala míľovými krokmi. Dnes máme v predajniach možnosť vidieť iPhone rôznych veľkostí, farieb a s rôznym výkonom. Zdá sa, že smartfóny sú deň odo dňa väčšie, ľahšie a čoraz viac sa svojím výkonom približujú počítačom. 

2G, to je iPhone história

Presne tak. Bez neho by nevzniklo nič z toho, čo dnes poznáme a denne vídame, pričom sa nad tým vôbec nepozastavujeme. iPhone 2G bol prvým smartfónom svojho druhu. V roku 2007 s ním zožal Steve Jobs nesmierny úspech. Každý túžil vlastniť telefón, ktorý je zároveň MP3 prehrávačom aj počítačom v jednom. 

Niečo nevídané

Dotykový displej sa stal fenoménom, od ktorého ľudia nedokázali odtrhnúť zrak. Veď kto to kedy videl, aby sa telefón ovládal bez fyzických tlačidiel. Senzácia si našla rýchlo svojich kupcov a prvé kusy iPhone 2G zmizli z pultov prakticky okamžite. 

Steve Jobs na prezentácii iPhone 2G neustále zdôrazňoval trojicu výrazov. Boli nimi: iPod, telefón a komunikačné zariadenie s pripojením na internet. Ľudia sprvu nechápali, čo Jobs myslí pod výrazom: “Spojili sme ich do jediného predmetu.” 

iPhone história
Zdroj: Pexels

Kritika

iPhone história siaha až do roku 2007, kedy bol iPhone po prvý raz oficiálne predstavený verejnosti. Od prvého okamihu si získal srdcia nadšených fanúšikov, no našli sa aj neprajníci a skeptici

Kritizovali iPhone 2G preto, že nemá pripojenie na 3G siete ani kameru. Jack na slúchadlá bol príliš hlboký, takže niektoré slúchadlá ste doň jednoducho nezapojili. Biznis pracovníkom sa zas nepáčilo, že telefón nemá fyzickú klávesnicu. Predstava, že pracovné maily píšu na digitálnej klávesnici, im prišla nereálna. Dnes si to už väčšina ľudí nedokáže inak ani predstaviť. 

iPhone história z pohľadu inovácií

Čo sa týka vylepšení, Apple od roku 2007 uviedlo na trh 21 rôznych iPhonov. iPhone história je tak každým rokom dlhšia. Najnovšie modely sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, veľkými rozmermi s veľkou obrazovkou, minimom zbytočného materiálu a ultra výkonnými kamerami. iPhone sa počas rokov dočkal viacerých faceliftov, no základná charizma smartfónu zostala zachovaná. Dnes iPhone vlastní značná časť populácie. Stal sa z neho jeden z najžiadanejších technologických produktov vôbec. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.