Ktoré smart watch? Apple? Samsung? Huawei? | Itya.sk

Ktoré smart watch? Apple? Samsung? Huawei?

V 2014 novinka, dnes bežná vec. Reč je o smart watch, ktoré si za posledných 7 rokov vydobyli svoje miesto. Ponuka je pestrá, tak ktoré si vybrať?

Aké modely sú k dispozícii?

Všetci traja výrobcovia ponúkajú niekoľko rôznych modelov a bolo veľmi ťažké vybrať, ktoré porovnáme. Rozhodli sme sa preto vybrať najlepšie kúsky, ktoré aktuálne ponúkajú. 

Vybrali sme:

  • Apple Watch Series 6 – 44 mm
  • Samsung Galaxy Watch 3 – 45 mm
  • Huawei Watch 3 PRO

Apple Watch Series 6 – 44 mm

Ide o hodinky, ktoré v sebe kombinujú pre Apple typickú eleganciu spojenú s high-endovými vychytávkami. Oproti predošlým modelom sa pýši najväčším always on retina displejom, ktorý je o 30 % väčší ako u trojok. Vnútorná pamäť je zo všetkých modelov najväčšia, 32GB. Frekvenciu CPU a veľkosť ramky neudáva. Pri Apple to ale nevadí, WatchOS na nich šlape bez problémov.

Nevýhodou týchto hodiniek je cena, ktorá je z tejto trojice najvyššia. Plus, viete ich spárovať iba s Apple zariadením. Ak máte zariadenie s OS Android, na hodinky môžete zabudnúť

VEDELI STE, ŽE … základy prvých smart hodiniek začali už v 80. rokoch minulého storočia?

Samsung Galaxy Watch 3 – 55 mm

Sú to najväčšie smart watch z tejto trojice, avšak paradoxne s najmenšou uhlopriečkou displeja, ktorá je 1,4”. Od prvej verzie sa nezmenil len výkon, ale aj dizajn. Z hranatého vzhľadu sa prešlo ku klasickému tvaru náramkových hodiniek. Vnútornú pamäť majú len 8 GB, CPU ma takt 1,15 Ghz a sekunduje mu 1 GB RAMka. 

Z týchto smart watch má najnižšiu cenu. Okrem ceny hovorí za aj množstvo funkcií na sledovanie vášho zdravia a športového vyžitia. Viete ich spárovať s akýmkoľvek zariadením, do ktorého stiahnete appku Galaxy Wearable. Ako jediné majú okolo displeja pohyblivú lunetu, ktorá tvorí základnú ochranu displeja. Navyše ju viete využiť pre jednoduchšie ovládanie hodiniek.

Huawei Watch 3 PRO

Najnovší prírastok do rodiny smart watch. Huawei si v tomto prípade dalo za úlohu konkurovať Apple Watch. Čo sa týka prevedenia, je možné hovoriť o konkurencii. V rámci vybavenia funkcií vieme hovoriť o štandarde. Čo má navyše je to, že hodinky dokážu merať vašu telesnú teplotu. Bežné veci ako napríklad reakcia na správu tu ale chýba. 

Výkonovo sú na tom hodinky obstojne. Oproti Galaxy Watch má 2 GB RAM a 16 GB úložného priestoru. Je otázne či ho ale využijete, lebo kvôli reštrikciam si napríklad Spotify nenainštalujete. Ovládanie majú jednoduché pomocou korunky, ktorou si na bežných hodinkách nastavujete čas. 

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.