Návod ako preniesť dáta zo starého do nového iPhonu? - ITya.sk

Návod ako preniesť dáta zo starého do nového iPhonu?

Nový iPhone podporuje technologicky vyspelý systém migrácie dát. Je rýchly a má intuitívne ovládanie. Prináša istotu, že o svoje dáta počas procesu neprídete. Kedysi bol proces migrácie dát zdĺhavý a ošemetný, dnes vám nezaberie viac než pár minút. Zvládnete to offline, bez zbytočných komplikácií. 

Quick Start nového iPhonu

Quick Start je síce proces, ktorý sa objavil už pri operačnom systéme iOS 11, no využívajú ho aj nové iPhony. Prenos je veľmi jednoduchý a trvá iba pár minút. Priložte staré zariadenie k novému iPhonu a nechajte ich kamery, aby sa navzájom zoskenovali. Po novom vám vyskočí možnosť “preniesť z iPhonu”. 

nový iPhone
Zdroj: franz12 / Shutterstock.com

Keď ju stlačíte, transfer dát sa okamžite odštartuje. Informácia o dĺžke jeho trvania, ktorá sa vám zobrazí na displeji, je takmer presná. Nemusíte sa báť, že kvôli prenosu dát zmeškáte autobus do práce či kávu s priateľmi. 

Transfer dát offline

V novších systémoch je možné transportovať dáta bez internetového pripojenia. V predošlých verziách bolo obmedzujúce, že používateľ musel mať vytvorenú iCloud zálohu. Dáta sa sťahovali z tohto úložiska a výlučne počas online režimu. Prenos je rýchlejší, pretože nezávisí od sily internetového pripojenia. Celý transfer prebieha výlučne medzi dvoma iPhonmi. 

Tip: Napriek tomu, že pri službe Quick Start nie je nutné použitie iCloudu, dáta si priebežne zálohujte. 

Mám na to čas?

Váš nový iPhone vás na obrazovke upozorní, koľko minút prenos dát potrvá. Proces je závislý jedine od ich množstva. Quick Start nepotrebuje prístup k internetu ani ku cloudovému úložisku. Zvyčajne sa dĺžka trvania prenosu súborov a informácií pohybuje v rozmedzí niekoľkých minút. Nový iPhone si bez ťažkostí spárujete so starším zariadením kedykoľvek a kdekoľvek. 

Kto môže na migráciu dát použiť Quick Start? 

Ktokoľvek, kto vlastní zariadenie poháňané minimálne operačným systémom iOS 12.4. Novšie verzie sú vítané. Staršie zariadenia ako iOS 12 túto funkciu postrádajú. V takom prípade sa budete musieť spoľahnúť na zastaralú formu transferu dát cez iCloud. 

Titulná foto: Hadrian / Shutterstock.com

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.