Apple Music | Už aj Spotify kopíruje Apple - ITya.sk

Už aj Spotify kopíruje Apple

Apple Music a Spotify neustále súperia o prvenstvo. Posledné vojnové bomby vystrelené vývojármi Spotify zatiaľ nedopadli. Ich dopad do marketingového poľa rozhodne narobí viac problémov než osohu. Spotify sa v tomto prípade snaží kopírovať aplikáciu Apple Music v ďalšej jedinečnej funkcii. O akú funkciu ide sa dozviete v článku.

Apple Music ako cez kopirák

Niekedy nenachádzame iných slov ako: “To by malo byť trestné.” Lenže nie je a nikdy nebude. Preto si tieto slová nechávame pre seba. Do bojov o nadvládu sa neradno zapájať. Obzvlášť nie v prípade, keď sú znepriatelenými stranami také mocné korporácie.

Aplikácia Apple Music od svetového giganta v odvetví technológií čelí trúfalému útoku od nemenej slávnej hudobnej aplikácie Spotify. Tá v počte používateľov prevyšuje akúkoľvek inú streamovaciu platformu, vrátane Apple Music. To však neznamená, že konkurencia nevlastní niečo, čo by sa nedalo ukradnúť. 

O čo ide?

Unikátna funkcia, ktorú si používatelia Apple Music tak obľúbili, už čoskoro zrejme nezostane výhradným benefitom tejto služby. Nárok na jej používanie si robí aj konkurenčná aplikácia na streamovanie hudby, Spotify. 

Apple Music

Ide o funkciu Priatelia počúvajú. Poslucháč má vďaka nej možnosť preskúmať hudobný vkus svojich priateľov a ľudí, ktorých v službe sleduje. Spotify prišlo s totožným konceptom. Zmenili len názov. Naladiť na vlnu blízkych ľudí sa budete môcť prostredníctvom funkcie Tastebuds.

Kto je za tým? 

Za celým konceptom Tastebuds stojí vývojárka Jane Manchun Wong. Zatiaľ nemáme konkrétne informácie o tom, ako bude samotná funkcia účinná a ako bude fungovať. 

Neprezradila to ani samotná vývojárka. Nie vraj preto, že by sa nechcela podeliť o tajomstvo úspechu, zatiaľ však netuší, ako to docieliť. Celý proces je v plienkach. Je však možné, že Apple utŕži podpásovú ranu

Načo funkcia slúži?

Vďaka Apple Music a ich Priatelia počúvajú sa možno čoskoro dočkáme obdobnej adaptácie aj pre Spotify. Budete môcť sledovať, čo aktuálne počúvajú vaši priatelia a sledovaní používatelia. Spoločnosť Spotify zatiaľ neobjasnila, ako presne bude funkcia fungovať. Otázne je, či budeme môcť ľudí sledovať aj bez ich zvolenia. Nad tým sa zatiaľ polemizuje. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.