Ako fungujú widgety v novom iOS 14? - ITya.sk

Ako fungujú widgety v novom iOS 14?

Dlho očakávané widgety si konečne našli miesto aj v Apple zariadeniach. Sú mimoriadne užitočné, šetria priestor a čas. Vďaka widgetom máte všetky dáta a aplikácie pekne pohromade. Prostredníctvom nich dokážete rýchlo prepínať medzi spustenými aplikáciami a ovládať ich bez toho, aby ste ich museli otvoriť. 

Chcem widgety. Kde ich nájdem?

Nie je nič jednoduchšie, ako nainštalovať widgety. Ak po widgetoch netúžite, inštalovať si ich nemusíte. Pre tých, čo sú opačného názoru, existuje tento jednoduchý postup. 

Potiahnite na domovskej obrazovke prstom zľava doprava. Dostanete sa tak do sekcie “Prehľad”. V nej si môžete vybrať widget vo veľkosti a tvare aký vám najviac vyhovuje a nainštalovať ho na plochu. 

Urobíte to tak, že na widgete podržíte prst a potiahnete ho na miesto, kam ho chcete umiestniť. Widget nemusí byť len na domovskej stránke. Môžu byť na každej stránke, na ktorej sa nachádzajú aplikácie. 

widgety
Zdroj: Somphop Krittayaworagul / Shutterstock.com

Chcem viac widgetov

Môžete ich mať nekonečné množstvo. Pokiaľ budete potrebovať viac widgetov, prepnite sa do režimu úprav. To spravíte tak, že jednu ikonku podržíte a všetky sa roztrasú. Potom v ľavom hornom rohu uvidíte tlačidlo +. Keď naň kliknete, zo spodnej časti smartfónu sa vám vyrolujú ďalšie widgety pripravené na editáciu. 

Dizajn

Veľkosť a tvar widgetov je výlučne na vás. Všetky parametre môžete veľmi jednoducho meniť v režime úprav. Umiestnenie widgetu záleží na vašich požiadavkách. 

TIP: Na domovskú obrazovku si umiestnite widgety aplikácií, ktoré využívate najčastejšie, ako napr. hudbu či počasie. 

Smartstack

Interaktívne okno, ktoré zlučuje widgety podľa toho, v ktorej etape dňa sa práve nachádzate. Tie, ktoré chcete vidieť po prebudení, sa tam zobrazia ráno. Tie, ktoré chcete vidieť pred spaním, zas v noci. Všetky nastavenia sú veľmi intuitívne. Apple sa pokúsilo novinku čo najviac priblížiť svojim používateľom.

Titulná foto: Gorlov – KV / shutterstock.com

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021