Ako na zrýchlenie Androidu? | Itya.sk

Ako zrýchliť Android zariadenie?

Lagy, sekanie a zamrzanie sú vlastnosti každého staršieho Android zariadenia. Dnes vám predstavíme niekoľko tipov, ako na zrýchlenie Androidu.

Nainštalujte si všetky dostupné aktualizácie

Mnohí z nás zabúdajú na dôležitosť aktualizácií. Koľkokrát sa vám stalo, že ste si otvorili obchod play a našli ste tam obrovský zoznam aktualizácií pre vaše aplikácie? Pamätajte, že okrem bezpečnostných záplat slúžia tieto aktualizácie aj na optimalizáciu ich chodu, menšiu spotrebu energie či menšie HW nároky.

Vyčistite si domovskú obrazovku od zbytočností

Widgety dobre poznáte. Sú to miniatúrne aplikácie, ktoré sa umiestňujú na domovskej obrazovke. Ich primárnou funkciou je to, že vám prinášajú potrebné informácie bez toho, aby ste museli otvoriť aplikáciu či browsovať na nete. Bohužiaľ, majú jeden neduh a to, že na pozadí systému vytvárajú záťaž na HW zariadenia. Ak chcete teda zrýchliť váš android, povypínajte zbytočnosti.

TIP: V nastaveniach svojho telefónu si zapnite automatické aktualizácie, kedykoľvek bude váš telefón pripojený na Wifi sieť. Nebudete musieť myslieť na aktualizácie, pričom vám to nebude zbytočne žrať ani predplatené dáta.

Využívajte „LITE” verzie aplikácií

Pri lacnejších zariadeniach je jasné, že pod kapotou nebudú mať bohvieaký výkonný motor. Ak máte teda menšiu pamäť RAM, nainštalujte si do vášho zariadenia „odľahčené” verzie aplikácií, ktoré bežne používate. 

Napríklad:

  • Facebook Lite
  • Messenger Lite
  • Gmail Go
  • Google Maps Go

Vyčistite si pamäť od nepoužívaných aplikácií

Choďte do nastavenia vášho zariadenia a pozrite si zoznam nainštalovaných aplikácií. Koľko z nich reálne používate? Neraz sa stane, že človek má nainštalované aplikácie, ktoré nezapol veľmi dlhú dobu. Vymažte si ich. Zbytočne vám zaberajú pamäť zariadenia, pričom niektoré z nich bežia na pozadí a spomaľujú vám telefón. 

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.