Zabudli ste heslo do iCloudu? Apple radí, ako ho obnoviť - ITya.sk

Zabudli ste heslo do iCloudu? Apple radí, ako ho obnoviť

Nikto nie je neomylný. Zabúdame. Napríklad heslo do iCloudu. Z istého uhla pohľadu možno povedať, že naša pamäť je zároveň naším prekliatím. Čím viac sa na jej služby spoliehame, tým je jej výkon nestabilnejší. Len si skúste predstaviť, koľko číselných či slovných kódov ste si v uplynulom čase zapamätali. Niet divu, že pri takom pretlaku kde tu dôjde k skratu. Našťastie, zabudnuté heslo do iCloudu je možné obnoviť. Pozrime sa, čo nám v tejto téme radí kalifornský gigant. 

Bezpečnosť na prvom mieste

Bezpečie a ochrana súkromia užívateľa sú pre Apple nesmierne dôležité. Pri porovnaní s inými online portálmi či službami je zabezpečenie Apple iCloudu vskutku špičkové. Aj preto je obnovenie zabudnutého hesla podrobené niekedy až viachodinovému procesu. Zmena zabudnutého hesla nie je v prípade iCloudu tak rýchla a jednoduchá, má to však opodstatnenie. 

Kľúčenka

Heslo od iCloudu by ste v prvom rade nemali nikdy zabudnúť. Je to vaša priepustka do všetkých služieb od Apple. Primárne je to kľúč od vašich súkromných informácií a dát. Pokiaľ trpíte slabou pamäťou a neodvažujete sa na ňu spoľahnúť, poznáme riešenie. Je ním Kľúčenka – systém iCloudu. V Kľúčenke sú uložené všetky heslá, ktoré do nej pridáte. Nemusíte si namáhať mozgové závity, Kľúčenka si citlivé údaje zapamätá namiesto vás. 

Heslo do iCloudu žiadajte vždy iba RAZ

Problém so žiadosťou obnoviť heslo do iCloudu je ten, že ho môžete v danej chvíli vykonať len raz. Neorientujte sa vašimi skúsenosťami, že keď obnovovací mail neprišiel ihneď, zabudli na vás. Apple informácie postupne spracováva. To môže chvíľu trvať. V ojedinelých prípadoch dokonca dlhšie než deň. Deje sa tak pre vaše dobro. Je to jediný spôsob, ako spoľahlivo zamedziť hackerom prístup k vašim dátam. Taktiež je podstatné spomenúť, aby ste o obnovu hesla zažiadali iba raz. Keď vás premôže netrpezlivosť a urobíte to znovu, celý proces spomalíte, ak nie priam zastavíte. 

Nevynechajte žiaden krok

Apple informuje záujemcov o zmenu hesla, aby tak učinili cez webovú stránku iforgot.apple.sk. Zároveň prikladá varovanie, nech žiadateľ svoju žiadosť neopakuje. Vzhľadom k tomu, že po celom svete žiadajú o zmenu hesla tisícky ľudí, filtruje portál pofidérne žiadosti. K takým patria práve tie opakované. Môže ich buď spomaliť, alebo úplne anulovať. Dajte si pozor, aby ste sa sami nevyšachovali z hry.

Titulná foto: Neirfy / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021

 

12 mesačná záruka