Ako si vybrať najlepší obal na svoj notebook | Itya.sk

Ako si vybrať najlepší obal na svoj notebook

V dnešnej dobe máme obrovský výber rôznych obalov na laptop. Čo je lepšie? Batoh, kufor, taška alebo puzdro? Poradíme vám. Poradíme vám.

Batoh, kufor, puzdro alebo taška?

V súčasnosti si viete vybrať zo 4 druhov obalov. Každý má svoje pozitíva a negatíva, ktoré je pred ich kúpou dobré vedieť.

Batoh

Batoh sa oplatí hlavne vtedy, ak ste na cestách dlho a vaše dopravné prostriedky sú nohy, bicykel, motorka alebo kolobežka. Pri niekoľkohodinovom nosení nebudete vnímať jeho hmotnosť tak intenzívne ako pri taške. Nevýhodou je, že zakaždým, keď budete niečo potrebovať, musíte si batoh zložiť z chrbta a ani organizácia priestoru nie je bohviečo. 

Kufor

Ak je pred vami vidina častých niekoľkodňových služobných ciest, mali by ste sa zamerať na tento typ obalu. Okrem vášho laptopu a jeho príslušenstva nájdete tu priestor aj pre svoju batožinu. Pri niektorých modeloch viete nájsť vychytávky, ako nabíjací USB port.


TIP: Kufre nájdete v prevedení s 1 alebo 2 pármi koliesok. Pri 1 páre koliesok dbajte na to, aby váš kufor mal aj nožičky, ktoré ochránia dno kufra pred poškodením či znečistením.

Puzdro

Puzdro slúži ako ochranný obal pred poškriabaním notebooku, ak ho prenášate spolu s inou batožinou. Nemá pútka a ani popruh, ktorý by vám uľahčil prenášanie. Navyše, nezmestí sa vám do neho príslušenstvo, ako je napríklad nabíjačka. Avšak, ak hľadáte kompaktný obal, ktorý okrem ochrannej funkcie plní aj funkciu módnu, je to správna voľba. 

Taška

Najznámejšia forma obalu na prenášanie laptopu. Vhodná na krátke vzdialenosti, a ak ste v obleku pôsobí elegantnejšie ako batoh. Priestor býva dostatočne veľký, aby ste si okrem laptopu vedeli zbaliť aj jeho príslušenstvo. Organizácia priestoru býva taktiež lepšie riešená ako pri batohu.

Na čo sa zamerať? 

Poznáme základné typy obalov, ktoré si viete kúpiť. Vybrali ste si pre seba najvhodnejší typ, avšak na čo sa zamerať, aby ste s výslednou kúpou boli spokojný? 

  • rozmery notebooku – veľkosť puzdra vždy prispôsobte veľkosti vášho notebooku. Priveľké puzdro znamená voľný pohyb notebooku, čím je vyššia šanca, že sa poškodí.
  • komfort pozerajte polstrovanie popruhov, anatomicky tvarovaný chrbát (pri batohoch), nastavenie dĺžky popruhov a hmotnosť celého obalu. 
  • bezpečnosť – máme na mysli, či obal okrem komfortného spôsobu prenášania notebooku plní aj ochrannú funkciu. Aká je jeho izolácia od vlhka, chladu, otrasov či prachu. Zamerajte sa na materiály, ktoré sú vodeodolné, všímajte si, aká je ochrana rohov, a či je vnútro vybavené aj ochrannou penou, ktorá dokáže stlmiť prípadný pád tašky na zem.
  • vnútorné usporiadanie – tu je potrebné uvedomiť si svoje preferencie. Budete okrem notebooku prenášať aj niečo iné? Dokumenty, písacie potreby, zdroj či tablet? Zamerajte sa na obaly, ktoré majú dostatočný počet vnútorných vreciek, ktoré splnia vaše preferencie.

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021