Apple AirPods Pro vs AirPods – ktoré sú lepšie? - ITya.sk

Apple AirPods Pro vs AirPods

Na prvý pohľad vyzerajú takmer totožne, no rozdiel je markantný. A spozná ho aj amatér. V tomto článku si stručne rozoberieme klady aj zápory obidvoch z nich. Veríme, že po dočítaní článku budete mať jasno v tom, ktoré Apple AirPods sú pre vás tie pravé. 

Apple AirPods Pro vs AirPods: Ktoré sú lepšie?

Na túto otázku zatiaľ neexistuje jednoznačná odpoveď a je možné, že to tak zostane navždy. Sto ľudí, sto chutí. Jednému sa páčia tie, druhému tie. Faktor, ktorý môže výrazne ovplyvniť výber, je ich tvar

Zatiaľčo klasické AirPods, ktorých dizajn sa od roku 2016 nezmenil, AirPods Pro majú silikónové štuple. Vďaka tomu lepšie priliehajú k uchu, izolujú vonkajší šum a sprostredkúvajú kvalitnejší hudobný zážitok. Dizajn wireless slúchadiel tým nijako neutrpel, stále vyzerajú cool a funky. 

Režim priepustnosti

Na AirPods Pro si môžete nastaviť, do akej miery chcete počuť okolité zvuky. Je to užitočné predovšetkým v prípade, že prechádzate rušnú cestu alebo beháte cez les, kde na vás môže spoza každého stromu vyskočiť medveď. AirPods Pro vám dávajú potrebný náskok. 

Zdroj: Burdun Iliya / Shutterstock.com

Apple AirPods Pro sú kráľom workoutu

Workout a bezdrôtové slúchadlá idú ruka v ruke a väčšina športových nadšencov si bez nich nedokáže predstaviť dobrý tréning. Workout hrá v prospech novších AirPods Pro, ktoré sú vybavené odolnosťou voči vode aj potu. Práve kvôli potu boli nútení športovo založení majitelia klasických AirPods svoje slúchadlá vymeniť. Tomu je koniec. AirPods Pro navyše lepšie držia v uchu, čo určite ocenia všetci bežci. 

TIP: Klasické AirPods môžete ovládať poklepaním po ich tele. 

Výdrž batérie

Oplatí sa priplatiť si za AirPods Pro takmer stovku? My vravíme áno. AirPods Pro majú dobu prehrávania až päť hodín na jedno nabitie. Klasické AirPods vydržia len niečo cez štyri hodiny. 

Adaptívna ekvalizácia

Adaptívna ekvalizácia je funkcia dostupná iba v AirPods Pro. Modeluje zvuky hudby, podcastov či hovorov podľa tvaru vášho ucha, takže výsledný zážitok je ešte intenzívnejší. 

Zhrnutie

AirPods Pro aj AirPods majú svoje klady aj zápory. Častokrát je rozhodujúca práve cena, ktorá je v prípade klasických AirPods podstatne nižšia. Športovci si však radšej priplatia za vodotesný profil AirPods Pro, vďaka ktorému môžu športovať v akomkoľvek počasí a nemusia sa báť potu. 

Titulná foto: Charnsitr / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021