Apple iPad | Celá história úplne od začiatku - ITya.sk

Pozrite si s nami históriu iPadov

iPady od roku 2010 ubehli dlhú trať, niektoré boli úspešné, iné menej. Podobne ako iPhone, aj iPady si prešli faceliftom a v priebehu rokov vývojari od Apple uvažovali ako zvýšiť ich výkon. Pridali im užitočné vlastnosti a schopnosti, pričom nežiadúce sa odstránili alebo aspoň zmiernili. Nie každý Apple iPad ale zažiaril, niektoré boli viac menej sklamaním. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako vývoj iPadov prebiehal. 

Prvý iPad v histórii

Úplne prvý iPad, ktorý spoločnosť Apple zostrojila sa na pulty dostal v roku 2010. Na tú dobu stál neuveriteľných 499 dolárov. Bol hrubý až 13 mm, čo je na dnešné pomery neprijateľné. Na druhej strane bol pomerne malý. Z tejto veľkosti ešte ukrajovali postranné lišty, takže samotná obrazovka mala v uhlopriečke 25 centimetrov. Úspech prvého iPadu bol pre Apple znamením, že ísť sa dá aj takouto cestou. Uvedenie iPadu odštartovalo takmer 10-ročnú cestu. 

Druhý Apple iPad v poradí

Apple iPad 2, ako ho vývojári nazvali, sa pred svetom ukázal o rok neskôr ako jeho predchodca. Stačil iba rok na to, aby sa Apple podarilo minimalizovať vady a nedostatky zariadenia. iPad 2 bol hrubý iba niečo málo cez 8 milimetrov, čo je oproti prvému iPadu značný krok vpred. Veľkosť displeja zostala nezmenená, rovnako ako cena

Mini Apple iPad

V roku 2012 sa iPad scvrkol a s uhlopriečkou obrazovky 20 centimetrov dostal pomenovanie mini. Hrúbka oproti iPad 2 opäť o čosi klesla. Videá dokázal nahrávať už v kvalite 1080p. Bol skladnejší ako jeho predkovia, a bol tiež o niečo lacnejší, takže si získal priazeň mnohých ľudí, ktorí vyhľadávali malé potešenie na spestrenie dlhých chvíľ. iPad mini ako prvý prišiel s dvomi verziami zadného krytu – čiernou a striebornou.

iPad Air

Prelomovým rokom bol rok 2013, kedy sa na pulty predajní dostal model iPad Air. Okamžite na seba strhol pozornosť verejnosti a zarobil spoločnosti nemalé peniaze. Niet divu, že Apple s konceptom Air ešte dlho pracovalo. Tento tablet mal duálny mikrofón, uhlopriečka obrazovky zostala klasicky na čísle 25 centimetrov, a cena ani hrúbka sa nezmenili. 

Apple iPad Pro pre profíkov

Apple trvalo 5 rokov, kým sa im v roku 2015 podarilo vyrobiť multifunkčný, výkonný a nesmierne tenký tablet. iPad Pro bol hrubý iba 6,8 mm a jeho procesor mal až 2,2 GHz. Prišiel v troch farebných prevedeniach – zlatom, sivom a striebornom

žena s červenými nechtami používa Apple iPad

Obrázky: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021