Apple | Special event September 2021

Special event September 2021

Leto nám pomaly, ale isto končí, školáci sú už opäť v laviciach, teplé lúče slnka intenzívne strácajú na sile, ale nás toto vôbec nezaujíma. Naše pohľady a myšlienky sa plne sústreďujú len na jeden deň, ktorým je 14. September, čas 19:00. Prečo? Pretože Kalifornský technologický gigant Apple má svoje tohtoročné najočakávanejšie podujatie s názvom California Streaming.

Na úvod naše oči pohladká logo nahryznutého jablka s rôznymi farbami. Je 18:55 a my nedočkavo čakáme, kedy zaznie úvodné intro, ktoré je každým rokom originálne. Posledné sekundy pred začiatkom nám niekedy prídu ako minúty.

Už to začína. Apple opäť nesklamalo a prichádza s nádherným otváracím videom. Na scénu prichádza CEO Tim Cook s vetou “Good morning…”

Apple Tv+

Začíname s predstavovanim nových seriálov a filmov v Apple TV+, ako napríklad nová séria The Morning Show, Foundation, Problem with Jon Stewart, Invasion, Swagger, Finch, The Shrink Next Door a mnoho iných. 

Prechádzame ku produktom.

iPad

Prvým produktom je iPad. Tohtoročný model nedostal nejaké zásadné vylepšenie. Medzi najviac spomínané patrí Facetime kamera s väčším zorným uhlom. Inak je to stále ten istý ipad, ktorý Apple dalo von aj minulý rok. Čo nás prekvapilo je, že Apple sa rozhodlo vyčleniť zlatú farbu. Nechápeme prečo. Cena začína na 379 €, ako každý iný jeho predchodca.

Zásadnou zmenou ale prešiel ipad Mini, ktorý dostal dizajn ipadu air. Malý krásavec sa zmenil na elegantné kompaktné eso s touch id na zamykacom tlačidle. Má silnejší chip, ako pri každej novej generácií a novú farbu Purple, ktorá je podľa nás nádherná. Inak podľa nášho názoru je to len dieťa iPadu Air

Apple watch series 7

Všetci ale očakávame niečo iné. Apple watch series 7. Apple nám potvrdilo, že hlúposti, ktoré sme videli všade pred eventom, neboli pravdivé.

Novinka, ktorá je hneď viditeľná, je väčší displej, ale nie telo. Namiesto pôvodných 40mm a 44mm máme tu 41mm (429) a 45mm (479). Series 7 nám ale ponúka pevnejšie sklo. Novinkou je aj vylepšenie fitnes plus a najmä pridané aktivity do cvičenia. Apple ale uviedlo, že v predaji ďalej zostávajú Series 3 a SE.

iPhone

Posledný a najočakávanejší produkt je iPhone. Ako prvý vidíme model 13 mini a 13, ktorý dostáva vylepšenie hlavne v dizajne fotoaparátu.

Druhým rozdielom, ktorý Apple uviedlo, je menší notch. Chip A15 Bionic je každým rokom rýchlejší a úspornejší voči baterke.

13 Pro a 13 Pro Max

V prvom momente nám Apple predstavuje novú farbu Ocean Blue, ktorá je krásna. No okrem nového notchu sa Apple zameralo aj na baterku a kameru

Všetky tri kamery dostali plnohodnotný nočný režim. Vylepšenie natáčania videa a tvorbu fotografii podporuje väčšie množstvo svetla, ktoré šošovka prijme, preto fotografie dostanú ešte profesionálnejší výzor.

To, čo nás ale najviac prekvapilo, je Cinematic mode, ktorý Apple predstavilo ako novinku pri Pro verzii (podporuje ho aj 13 a 13 mini), kde si pri natáčaní scén viete vybrať buď hneď, alebo neskôr, na ktorú časť obrazu sa má ostrosť sústrediť.

Ako najväčším plusom pre verziu Pro je adaptívny displej, ktorý sa prispôsobuje rýchlosti displeja. Iné displeje fungujú aj pri pomalom používaní na 120Hz. Apple to ale vylepšilo tak, aby sa frekvencia dostala maximálne na 120 Hz. Ak je to teda potrebné, displej dokáže fungovať aj pri 10Hz, čo je závislé od toho, ako to aktuálne vyžaduje displej.

Nakoniec nám Tim Cook pekne zhrnul, čo všetko sme dnes dostali predstavené a poprial nám krásnu vetu Good bye and stay safe.

Za skvelé priblíženie eventu ďakujeme nášmu kolegovi Ivanovi Luptákovi.

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.