Čo môžete čakať v iOS 14? - ITya.sk

Čo môžete čakať v iOS 14?

Apple konečne vypočulo prosby svojich zákazníkov a predstavilo svetu nový operačný systém iOS 14. Už v septembri tohto roku nahradí predošlý  iOS 13. Moderný operačný systém prinesie množstvo noviniek. 

iOS 14 sa zameriava na efektívnosť

Mnoho ľudí sa v predošlých operačných systémoch sťažovalo, že aplikácie sú nepriehľadné, umiestnené na množstve samostatných okien. S tým sa Apple rozhodlo popasovať pri vývoji najnovšieho iOS 14. Prezentácia odhalila vznik widgetov, zhromažďujúcich aplikácie, no slúžiacich aj ako multitaskingové gestá. 

Napriek tomu, že sú Apple widgety graficky pekne spracované, neušli kritike. Niektorí ľudia ich označujú za kópiu androidových widgetov. Rovnako ako tam, aj v Apple telefónoch sa bude časť spustenej aplikácie zobrazovať na domovskej stránke. Widgety môžete prispôsobiť vašim potrebám a umiestniť ich v akejkoľvek veľkosti kamkoľvek. Nie sú statické, čo znamená, že zobrazujú stále aktuálne informácie. 

nový iOS 14
shutterstock.com

Siri bude ešte nápomocnejšia

Namiesto toho, aby vás rušila pri práci, bude vám pomáhať. Jej aktivácia bude menej rušivá z toho hľadiska, že sa bude zobrazovať nenápadnou notifikáciou na používanej aplikácii či na ploche. Rozpoznávanie hlasu tiež zažilo svoju obrodu. Siri bude v systéme iOS 14 spoľahlivo rozpoznávať hlasy a prekladať ich do cudzích jazykov aj offline

Správy

Podľa viacerých prieskumov sú Správy jednou z najpoužívanejších aplikácií na Apple zariadeniach. Aj preto si zaslúžia viac pozornosti. Pribudnú možnosti pripnúť si obľúbenú konverzáciu či nájsť najfrekventovanejšie kontakty v súhrnnom menu v hornej časti aplikácie. Zmien sa dočkali aj skupinové správy. Po novom v nich môžete reagovať na vybranú správu. 

Apple Maps vám odporučia zaujímavé miesta vo vašom okolí

Zmodernizované a po všetkých stránkach vylepšené Apple Maps v iOS 14 vám ukážu zaujímavé miesta vo vašom okolí. Pri navigácii si môžete zvoliť neznámu trasu, ak vás baví preskúmavať neznáme miesta. 

TIP: Ak vlastníte elektromobil, vďaka Apple Maps poľahky nájdete najbližšiu nabíjaciu stanicu. 

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021

 

12 mesačná záruka