iOS 15: Aké novinky nás čakajú? | Itya.sk

Aké novinky nás čakajú v iOS 15?

Na WWDC 2021 nám Apple predstavil nový iOS 15. Aké novinky a zlepšenia so sebou prináša? Dnes sa na to pozrieme.

FaceTime

Obľúbená aplikácia na videohovory funguje od roku 2010, kedy sa prvýkrát predstavila spolu s ikonickým iPhone 4. Je zadarmo pre každého používateľa zariadení s iOS či MacOS. Tohto roku nám Apple predstavil veľké vylepšenia tejto aplikácie


Aplikácia dostala nový dizajn a rozloženie. Taktiež pribudla podpora Spatial audia, o ktorom sme vám už priniesli článok. Zvuk prenášaných hovorov je priestorový, čo vo výsledku prinesie realistickejší zážitok z rozhovoru. Pribudla aj funkcia potlačenia nežiaducich ruchov, a to pomocou strojového učenia. Navyše, FaceTime prvýktát spustíte aj na Android a Windows zariadeniach.

Focus

Opomínaná funkcia dostala v iOS 15 veľké vylepšenie, pričom mnohí ju považujú aj za najlepšie vylepšenie, ktoré iOS 15 ponúka. Po novom si viete vybrať z niekoľkých režimov:

  • Práca
  • Spánok
  • Nerušiť
  • Osobné
  • Vlastné

Zvolením režimu budete dostávať iba také upozornenia a notifikácie, ktoré sa týkajú priamo vášho výberu.

TIP: Siri na spracovanie vašich pokynov po novom nebude potrebovať pripojenie na internet. Všetky požiadavky sa spracovávajú priamo v zariadení.

Mapy

Apple priniesol novinky aj vo svojej aplikácií Mapy. V iOS 15 sa sústredil na čo najintuitívnejšiu navigáciu pomocou 3D zobrazeniu terénu (u nás nedostupné). Pribudol aj nočný režim či viac detailov o cestách, napríklad prehľad o semaforoch, prechodoch pre chodcov, diaľničných úsekoch a jednotlivých cestných pruhoch.

Ochrana osobných údajov

V dnešnej dobe, kedy narastá počet pokusov o zneužitie vašich osobných údajov, je toto dôležitá téma. Apple o tom vie, preto sa od iOS 14.5 venuje zvýšeniu ochrany vašich osobných údajov. V tejto verzii je ochrana sofistikovanejšia. Napríklad, všetko, čo hovoríte, neopustí vaše zariadenie, pretože požiadavky na Siri sa spracovávajú vo vašom mobile. Je tu aj väčšia ochrana súkromia pošty a zabránenie zistenia vašej IP adresy.

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.