iPhone 12 by mal priniesť zaujímavú novinku | ITya.sk

iPhone 12 by mal priniesť zaujímavú novinku

iPhone 12, ktorý môžeme na trhu očakávať už budúci rok so sebou prinesie niekoľko prevratných noviniek. Okrem strhujúceho dizajnu a iných vylepšení sa iPhone 12 pochváli v prvom rade so 120 Hz obnovovacou frekvenciou displeja. Doposiaľ bola frekvencia polovičná, čo sa značne odzrkadlilo na nie práve elegantnom scrollovaní.  

Prečo so 120 Hz frekvenciou displeja prichádza až iPhone 12

Toto je otázka, ktorú si kladie nejeden používateľ Apple. Zvlášť pálčivá je preto, že firma Apple sa s technológiou ProMotion predstavila už v roku 2017, no odvtedy sa po nej zľahla zem. Zjavila sa síce v iPad Pro, iPhonov sa však vôbec nedotkla. Až doteraz. Podľa zdrojov z DigiTimes je zrejmé, že najnovší iPhone bude v histórii úplne prvý s touto technológiou. Na trhu sa objaví v roku 2020. 

Aký je rozdiel medzi 60 a 120 Hz frekvenciou?

Na porovnanie je najvhodnejšie sledovať obnovovaciu frekvenciu displeja počas scrollovania. Vtedy môžete vidieť, že sa obrazy striedajú príliš pomaly, takže možno vidieť malé preblikávanie. To by sa však malo čoskoro zmeniť. 120 Hz frekvencia bude pre ľudské oko nepostrehnuteľná. iPhone konečne prekoná nedostatok, ktorým trpeli všetci jeho predchodcovia. 

iPhone 12

Čo ďalšie prinesie iPhone 12?

Podľa správ od DigiTimes sa môžeme tešiť na množstvo vychytávok. iPhone 12 by podľa nich mal predstavovať revolúciu v iPhonoch ako takých. Mal by výrazne posunúť limity iPhonov a stať sa štartovacím mostíkom pre úplne novú generáciu hypermoderných smartfónov. Podporovať by mal aj 5G

Nový dizajn má posunúť iPhone na vyššiu priečku. To, čo Apple zameškalo za posledné dva roky sľubuje svojim fanúšikom nahradiť. Po technologickej stránke veľmi podobné iPhony nahradí výkonný a spoľahlivý iPhone 12. Otázna zostáva už len cena. Tú si zatiaľ vývojári nechávajú pre seba. 

Dvojnásobná rýchlosť striedania obrazu

Keďže sa obraz na bude striedať dvakrát rýchlejšie, práca s telefónom bude príjemnejšia. Zvlášť viditeľné to bude hlavne vtedy, keď budete rýchlo scrollovať množstvo obrázkov s malými detailami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021