iPhone XI vs. voda. Kto zo súboja výjde s hrdosťou?

iPhone 11 vs. voda

iPhone XI je horúcou novinkou posledných dní. Už krátko po svojom uvedení do predaja sa ocitol vo vreckách a business aktovkách mnohých ľudí. Apple teda rozhodne nemá núdzu o peniaze. A nikdy ani nemal. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa rozhodli skonštruovať iPhone 11 tak, aby zvládal pobyt pod vodou. Vedci sa pozreli na to, či zvesti neklamú.  

iPhone XI – Fakty

Výrobcom dané parametre hovoria jasnou rečou. Základná verzia iPhone XI vydrží pod vodou v hĺbke 2 metrov až 30 minút. iPhone XI Pro sa má vo vode cítiť ako doma. Pol hodinu zvládne až v hĺbke 4 metre. 

Výskum

Výskum vodeodolnosti nových iPhonov prebiehal v kalifornskom Monterey. Oba druhy iPhone boli dronom spustené do hĺbky 4 metrov. Základná verzia tak značne presiahla dané parametre, viedla si však skvelo. Ujmu utrpel iba zvukový výstup, nešlo však o nič strašné. 

Došlo tu však k miernemu skresleniu. Optika, displej aj tlačidlá sa z kúpeľa vrátili odpočinuté a úplne v poriadku. Rovnaké výsledky priniesol aj iPhone 11 Pro. Zvukové skreslenie v tomto prípade bolo ešte nižšie, z čoho vyplýva, že iPhone XI Pro nezvláda parametre stanovené výrobcom v takej miere, ako základná verzia.

Druhý experiment

Druhý experiment išiel ešte viac do hĺbky. Bolo to až 8 metrov pod hladinu. Zopakoval sa predošlý scenár. Optika fotoaparátov, tlačidlá a displej neutrpeli žiadnu ujmu. Znovu si to odniesli iba reproduktory, ale v tomto prípade boli v horšom stave. 

iPhone XI – Posledný ponor

Pri poslednom teste boli oba telefóny ponorené do neuveriteľnej hĺbky 12 metrov. Toto číslo evidentne presahovalo mieru stanovenú výrobcom. Vedci si však chceli byť istí, že sú iPhone 11 a iPhone 11 Pro skutočne hodné titulu “vodeodolný”. 

Ako v predošlých dvoch pokusoch, aj tretí dopadol zdarne. Stopy po ponorení boli viditeľné opäť na reproduktore, nie však v alarmujúcej miere. Zvuk bol mierne slabší, k žiadnemu inému skresleniu však nedošlo. Čo sa týka zvyšku tela smartfónov, tie ostali nepoškodené.

Obrázky : Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021