Čo sa skrýva v novom 13” MacBooku PRO? - ITya.sk

Čo sa skrýva v novom 13” MacBooku PRO?

Pred pár týždňami sa nemožné stalo skutočnosťou. Apple konečne predstavilo svoj najnovší model, MacBook Pro 13 2020. Ide o modelový rok 2020 a cena sa oproti minulým verziám veľmi nelíši. To ocenia predovšetkým ľudia, ktorí využívajú MacBook na dennej báze. Dostupná je tiež nová klávesnica a rozšírené základné úložisko. 

MacBook Pro 13″ 2020

Všetkým dobre známy MacBook Pro 13 2020 v sebe spája kvality stolového počítača a ľahkého prenosného notebooku. Má nízku váhu, elegantný dizajn, je tenký, no zároveň mimoriadne výkonný a má poriadnu výdrž. Zvládne aj záťažovo náročnejšie úlohy, preto sa hodí na každý typ práce.

Môžeme sa len tešiť, aké benefity so sebou prinesie jeho rozšírená verzia z roku 2020. Hoci sa zdalo, že toto desaťročie nezačalo práve najšťastnejšie, prichádzajú aj radostné správy. 

Klávesnica

MacBook Pro 13 je vybavený nožnicovou klávesnicou, rovnako ako model MacBook Pro 16 z roku 2019. Táto klávesnica je menej hlučná ako motýlie klávesnice, s ktorými sme sa stretávali pri starších typoch. Zdvih kláves je iba 1mm. Písanie je veľmi pohodlné a tiché. V oblasti Touch Baru tiež nájdete ESC Button a Touch ID. 

TIP: Ak je práca na počítači primárnou činnosťou vo vašom zamestnaní, kúpte si vrcholovú verziu MacBooku Pro 13. 

Technické parametre, ktoré vás potešia

V základnom balení MacBook Pro 13 dostanete úložisko o veľkosti 256 GB SSD. A bez príplatku. MacBook je taktiež vybavený štvorjadrovým procesorom Intel Core i5 8. generácie. Grafická karta Intel Iris Plus 645 a 8 GB operačnej pamäte sú k dispozícii každému, kto si MacBook Pro 13 zakúpi. Cena za základnú verziu notebooku je stanovená nemeckým Apple Store a činí 1 499 eur

macbook pro 13 2020
Zdroj: Hadrian / Shutterstock.com

Vrcholová verzia – vrcholové výhody 

Pri kúpe drahšej verzie MacBook Pro 13 2020 dostanete neuveriteľné 4 TB SSD pamäte a štvorjadrový procesor Intel Core i7 10. generácie. Máte možnosť využiť až 32 GB operačnej pamäte. Cena za tento typ je podstatne vyššia. Zaplatíte 4 379 eur. Odborníci sa však zhodujú na tom, že takáto cena je primeraná. Získate odolný pracovný nástroj, ktorý vám vydrží dlhé roky. 

Titulná foto: Omar Tursic / Shutterstock.com

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021