Mac Pro stojí ako auto manažerskej triedy - ITya.sk

Najnovší Mac Pro má cenovku ako nové auto manažérskej triedy

Apple opäť prekvapil. Najnovšie prezentuje Mac Pro, ktorý si budú môcť dovoliť len tí najbohatší z najbohatších. Novinka valcuje internet. Cenovka sa šplhá vyššie než konkurencia. Na to sme však zvyknutí. Čo nás prekvapuje je, že cenovka prekonáva dokonca aj ceny luxusných vozidiel. Je to ešte v norme? Dokáže Apple aj s takouto sumou zaujať a získať zákazníkov? To všetko ukáže čas. My sa už nevieme dočkať.

Auto alebo počítač?

To je otázka na dnes. Bohatý podnikateľ si môže dovoliť oboje. Ako sa však rozhodne bežný občan? Auto má široké praktické využitie a navyše je to investícia. Investícia do vás. Ak si potrpíte na kvalitnú techniku, v tomto nadupanom zariadení nájdete všetko. 

Ako na to Apple prišiel? 

To sa zrejme nikdy nedozvieme. Možným variantom je, že sa technologický velikán opäť pokúša pritiahnuť na seba pozornosť. Nedávno sa to podarilo pionierovi v preskúmavaní vesmíru, Elonovi Muskovi. Otázne je, či by si tak bohatý muž doprial prežitok v podobe Mac Pro. Cena Elonovho nového vozidla, ktoré zatiaľ nejazdí po cestách, ale po internete, mu nestačí. Nový má stáť až 53 tisíc eur. Všetko v plnej výbave

Mac Pro a jeho astronomická cena

Otázka, či by si majiteľ Tesly, Elon Musk, mohol Mac Pro dovoliť, nebola strelená naslepo. Počítač Mac Pro sa totiž prezentuje cenou, ktorá je prinajmenšom astronomická. A predsa vesmír je to, kam Musk smeruje. Dokázal by však počítač za 53 tisíc eur splniť jeho požiadavky? Nepravdepodobné. V zásade ide o novší model starých stolových počítačov od Apple. Nič prevratné sa nechystá. Okrem nadpozemskej ceny sa Mac Pro prezentuje tiež zvláštnym dizajnom. 

Mac Pro

Ako je to s tou cenou v skutočnosti? 

Cena 53 tisíc je možno mierne prehnaná. Sú v nej zarátané všetky komponenty, ktoré však bežný človek ku šťastiu nepotrebuje. Napríklad taký monitor. Z času na čas ho vymeniť je určite fajn, nejde však o žiadnu povinnosť. Tým ušetríte bezmála 5 400 eur. K základnej cene za Mac Pro, 47 tisíc eur, prirátajte   ešte myšku, klávesnicu a najdrahší stolový set je na svete. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021