Ako to v skutočnosti bolo s odcudzenými dátami v iPhone - ITya.sk

Ako to v skutočnosti bolo s odcudzenými dátami v iPhone

Vo svete sa posledných pár rokov vedú nekonečné vojny o prvenstvo v technologickom raste. Životnou miazgou súperivosti je prostoduché hašterenie sa medzi užívateľmi Androidu a Apple. Nedávna kauza zamútila vody nejasnosti a nahrala na smeč milovníkom Androidu.    

Apple na titulnej strane

Treba oceniť neochvejnú snaživosť, ktorá nepochybne sprevádzala celý tím redaktorov z denníka The Washington Post. Pri pátraní po úniku citlivých informácií zo zariadení značky Apple prišli k zaujímavým záverom.

Vedeli ste, že …
… odhadovaný počet app trackerov, ktoré odposielajú dáta z telefónu, sa vyštveral až na 5400?

Dobrý sluha, zlý pán

Istotne ste sa s týmto príslovím už stretli. Zaiste bol jeho predmetom oheň a nie akýsi kus plastu vyrobený v Číne. Je to tak. Kým sme pánmi nad technológiami, je nám sveta žiť.

Akonáhle sa karta obráti, katastrofa je na svete. Niečo podobné sa stalo aj ohľadom značky Apple. V uplynulej dobe čelila tvrdej skúške.  

Zlodej informácií

Denník The Washington Post uverejnil informácie získané na základe dôkladného výskumu. Jasne dokazujú, že s iPhonom nie je všetko s kostolným poriadkom. Zariadenie síce nosí masku uhladeného sympaťáka.

Javí sa zmierlivo, bezpečne a úslužne. Ale pod displejom skrýva strašné tajomstvo. Denne z iPhonov unikajú milióny Gigabytov dát.  Alebo to má iba tak vyzerať?

Kam odcudzené dáta smerujú?

Redaktor vyššie zmieneného denníka uviedol, že po nainštalovaní monitorovacieho softwéru odhalil zdrvujúcu pravdu o svojom mobile. Inak neškodný predmet bežnej potreby ho zradil, a nie raz.

Počas celého dňa aj noci odosielal dáta. Dokonca aj pomerne citlivé informácie o polohe majiteľa a jeho kontaktných údajoch rôznym spoločnostiam.

Môžu im slúžiť na verejný prieskum, reklamu či zlepšenie fungovania danej aplikácie.

Rozuzlenie situácie

Celá situácia sa však môže javiť černejšia než v skutočnosti je. Podľa serveru 9to5Mac však o nič vážne nejde. Bezpečnostný softwér, používaný redaktormi denníka, pravdepodobne vyhľadal ohromné množstvo uniknutých dát zámerne.

Zaplatením služby totiž možno únik informácií omedziť. Z toho pochopiteľne vyplýva, že čím viac nájdených dát, tým je vyššia šanca zisku pre vývojárov monitorovacieho softwéru. Žeby niekto opäť chcel zarobiť na úkor firmy Apple?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021