Ako koronavírus ovplyvní predstavenie nových modelov Apple? - ITya.sk

Ako koronavírus ovplyvní predstavenie nových modelov Apple?

Zdá sa, že globálna pandémia pomaly a iste likviduje ekonomiku. Výnimkou nie sú ani nadnárodné spoločnosti. Ohrozené je aj predstavenie noviniek. Firma Apple bola z dôvodu bezpečnostných opatrení nútená obmedziť výrobu a dovoz produktov. Podľa predpokladu analytikov mala ekonomika najviac utrpieť počas februára. Situácia sa však nezlepšila ani v marci. Prognóza vývoja šírenia koronavírusu je nejasná. Pravdepodobné je, že sa globálna situácia nezlepší ani v apríli či v máji. Je otázne, ako sa s katastrofou popasuje Apple. 

Koronavírus položí mnohé korporácie na lopatky. Bude k nim patriť aj Apple?

Bolo by naivné si myslieť, že koronavírus natoľko ohrozí fungovanie Apple, aby ho zlikvidoval. To ešte neznamená, že to bude mať spoločnosť v dohľadnej dobe jednoduché. Koronavírus z bezpečnostných dôvodov pripravil o živobytie státisíce menších podnikateľov. Či sa rovnaký efekt podarí dosiahnuť aj v prípade Apple, je spochybňované. 

Karanténa v Číne

Ani fakt, že bolo Apple nútené zatvoriť 42 predajní v Číne, neohrozil internetový predaj. Obyvatelia uzavretej a prísne kontrolovanej Číny majú aj naďalej prístup k Apple produktom. O zárobky tak spoločnosť neprišla. Čo však môže budúcnosť Apple ohroziť, je čiastočne zmrazená výroba. V Číne sa totiž vyrába väčšina Apple výrobkov

TIP
Prečítajte si ako sme sa Vám prispôsobili počas karantény. Pripravili sme nové služby, ktoré využijete z pohodlia domova.

Apple odráža úder

Počas februára utŕžila spoločnosť Apple z dôvodu zavretých prevádzok stratu približne 3 %. Našťastie, koncom marca boli všetky predajne v Číne opätovne spojazdnené. Apple sľubuje intenzívne dezinfikovanie produktov. Na rozdiel od Číny, 17 predajní v Taliansku zostáva naďalej zatvorených. 

predstavenie noviniek
Zdroj: TonyV3112 / Shutterstock.com

Predstavenie noviniek

Hrozí, že koronavírus ovplyvní kritický ekonomický okamih vo fungovaní Apple. Každoročne už od roku 2011 je na jeseň predstavený nový model iPhone. Zvyčajne bolo úspešné uvedenie zariadenia do predaja kľúčovým prvkom firemných zárobkov. Predstavenstvo Apple s poľutovaním oznámilo, že koronavírus dlhoročnú tradíciu negatívne ovplyvní. Najnovší iPhone 12 si bude musieť na svoj veľkolepý deň ešte chvíľu počkať. Predpokladaná doba odkladu sa pohybuje v rámci mesiacov.

Titulná foto: chaitavat kongchatree / Shutterstock.com.jpg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021