Dočkáme sa rolovacieho iPhonu? - ITya.sk

Dočkáme sa rolovacieho iPhonu?

Možno o tom sami neviete, ale rolovací iPhone je to, čo potrebujete. Nanajvýš ho však zatiaľ môžete vlastniť vo vašich predstavách. Čas rolovacích smartfónov ešte nenadišiel. Nie je ale scestné tvrdiť, že sa to nemôže zmeniť. Apple momentálne na vývoji takéhoto zariadenia pracuje. Ako by malo vyzerať?

Urobí rolovací iPhone dieru na trhu?

Možné je všetko. Vzhľadom k tomu, že svet sa zatiaľ so žiadnym rolovacím smartfónom nestretol, môžeme výsledok iba odhadovať. Apple sa aj napriek hroziacej finančnej kríze chváli odvážnym konceptom. V časoch, keď o priazeň zákazníka bojujú skladacie smartfóny, Apple sníva o rolovacom. Jednoznačne pôjde o jediný exemplár svojho druhu. Je viac než isté, že si zakrátko získa svoju klientelu. Otázne zostáva, či bude počet záujemcov dostačujúci na pokrytie nákladov.

Cena

V súčasnosti je medzi technologickými gigantami trendom výroba skladacích smartfónov. Technológia je aj naďalej v plienkach. Potrvá prinajmenšom mesiace, kým konštruktéri vycibria skladací systém k dokonalosti. Okrem svojho exotického dizajnu a mierne nepraktického využitia odrádzajú skladacie smartfóny ešte čímsi ďalším. Je to ich cena. Podľa viacerých odborníkov je premrštená. Aj to je dôvod, prečo si skladacie smartfóny ešte stále nezískali srdcia bežných ľudí. S rolovacím iPhonom od Apple to možno bude iné.

Na akom princípe funguje rolovací iPhone?

Apple prišiel s revolučným a potenciálne mega-úspešným patentom. Rolovací iPhone by mal fungovať na základe ohybného displeja. Ako sľubujú dizajnérske návrhy, ten bude možné rolovať podľa viacerých osí. Zrolovanú obrazovku by pred poškodením chránilo puzdro. Aby nedošlo počas manipulácie so zariadením k jeho poškodeniu, prišlo Apple s ďalším brilantným nápadom. Obrazovku v kryte udržia magnety. Tým sa predíde ohnutiu či preliačeniu displeja. 

Virtuálna klávesnica

Ako už býva zvykom, nič od Apple nie je “navyše”. Týmto pravidlom sa spoločnosť riadila aj pri návrhu rolovacieho iPhonu. Rolovací iPhone v zrolovanom stave by mohol potenciálne slúžiť ako virtuálna klávesnica. Využitia by sa tak dočkal aj samotný kryt. Či sa rolovací patent obmedzí len na iPhone, zatiaľ nevieme s určitosťou povedať. Až nasledujúce mesiace ukážu, či sa Apple chopí príležitosti a vytrieska z rolovacieho patentu maximum.

Titulná foto: ksokolowska / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021