S-Pen Samsung galaxy Note | Ako sa zlepšil za tie roky?

História S-Pen Samsung galaxy Note. Ako sa zlepšil za tie roky?

S-Pen, užitočný pomocník a nerozlučný partner revolučného smartfónu Samsung Galaxy Note. Prečo vznikol a ako sa zmenil? Dnes sa dozviete. 

Samsung Galaxy NOTE 

Kedysi, keď ste chceli mať svoju pracovňu vo vrecku, museli ste siahnuť po zariadeniach PDA alebo BlackBerry. Svoj priestor v tomto segmente videl aj Samsung, preto nám v roku 2011 predstavil svoj prvý NOTE. Na tú dobu to bol telefón s veľkým displejom, kvôli čomu panovali aj obavy s jeho ovládaním. Okrem displeja priniesol aj legendárny S-Pen.

S-Pen

S-Pen by sme mohli charakterizovať ako revolučný stylus, pretože dovtedy to bol obyčajný hrot, ktorým ste vedeli ovládať displej. Tvar a materiál bol rôzny podľa technológie displeja. Čím bol stylus S-Pen taký výnimočný? 

Tlačidlo „Select” 

Ak ste už držali S-Pen v rukách, museli ste si všimnúť malé tlačidlo na jeho tele. Toto tlačidlo je s nami od prvej verzie a jeho počiatočné funkcie boli oproti dnešným osekané. V prvej verzii ste vedeli jedným kliknutím tlačidla spraviť screenshot. Na druhej strane, dnešným tlačidlom viete vykonávať rôzne gestá, ktorými ovládate celý smartphone

Citlivosť na tlak

Prvá verzia S-Pen vedela rozlíšiť len 256 úrovní tlaku pera. Aktuálna verzia S-Pen vie rozoznať cez 4000 úrovní tlaku, pričom hrúbka písaného písma je realistickejsia

Odozva písania na displeji

Veľký skok dopredu bola inovácia S-Penu z modelového radu Samsung Galaxy NOTE 10, kde odozva bola 42 ms. Pri verzii Samsung Galaxy Note 20 Ultra je odozva iba 9 ms. Z uvedeného vyplýva, že písanie sa najviac podobá reálnemu písaniu perom.

Bluetooth

Od verzie telefónu Samsung Galaxy NOTE 9 má S-Pen zabudovaný aj Bluetooth. Takto viete pero spárovať aj s inými zariadeniami, ktoré podporujú aplikáciu Air command. Viete s ním spárovať aj Vaše PC.

TIP: Ak sa vám vybila bluetooth fotografická spúšť na selfie tyčke, viete ju nahradiť S-Penom.

Bonus na záver

S-Pen má klikací mechanizmus, vďaka ktorému ho ľahšie vyberiete z vášho telefónu. Po jeho stlačení sa ozýva zvuk klasického pera. Takže, ak ste nervózny, viete sa upokojiť alebo potrápiť svoje okolie

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021

 

12 mesačná záruka