Počítač z dvoch iPadov? Možno čoskoro realita - ITya.sk

Počítač z dvoch iPadov? Možno čoskoro realita

Už onedlho budú možno klasické notebooky minulosťou. Apple totiž prišlo s plánom, ako spojiť dva iPady a vytvoriť z nich notebook. Bolo by to praktické a cenovo dostupné riešenie. Navyše by to bol prvý takýto multifunkčný systém na trhu. Ako bude vyzerať spojenie iPadov?

Spojenie iPadov je to, na čo sme čakali

V Cupertine prebiehajú inžinierske práce, ktorých cieľom je zhotoviť notebook skladajúci sa z dvoch spojených iPadov. Spojené by mali byť pevnými kovovými pántmi. Patentovú prihlášku si firma podala iba prednedávnom, ide teda o veľmi čerstvú záležitosť. Keď veci pôjdu hladko, tabletový notebook sa možno dostane na trh už o pár mesiacov. Nepochybne sa nájde kopec ľudí, ktorí po novinke okamžite zatúžia. Apple preto určite nestúpi vedľa. 

Ako to bude fungovať? 

Notebook z dvoch spojených tabletov bude kompaktný, prenosný a nenáročný na údržbu. Pôjde o vôbec prvý takýto počin v oblasti elektroniky, kedy sa dve samostatné zariadenia spoja do jedného. Spôsob, akým bude notebook z iPadov fungovať, zatiaľ poznáme len hmlisto. Z dizajnových návrhov vyplýva, že dva tablety budú spojené pevnými kovovými pántmi umiestnenými na dlhšej strane oboch zariadení. Jeden iPad bude slúžiť ako obrazovka a druhý ako klávesnica či snáď trackpad. 

spojenie ipadov
PixieMe / Shutterstock.com

Výhody

Výhodou takéhoto notebooku je jednoduché skladovanie, flexibilita, rýchle nabíjanie a dobrá odozva systému. Zariadenie bude stabilné a veľmi ľahké. Riešenie spojenia dvoch iPadov zabezpečí rýchly a spoľahlivý prenos dát a dobrú odozvu systému. 

E-kniha

Z vizualizácie technológie vyplýva, že bude možné notebook používať aj na výšku, aj na šírku. Na výšku bude slúžiť ako elektronická kniha, čo určite ocenia tí, ktorí radi čítajú cestou v MHD alebo vo vlaku. 

Je to isté?

Zatiaľ nie je isté, či sa tento patent dočká sériovej výroby. Jednoznačne spraví Apple chybu, ak si nechá ujsť takúto príležitosť. No nikoho by to neprekvapilo. V archívoch spoločnosti Apple by ste našli stovky podobných patentov, ktoré sa do predaja nikdy nedostali. Zostali v podobe nápadov zrejme navždy.

Titulná foto: Alexey Boldin / Shutterstock.com

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021