Steve Wozniak | Kto je to a za čo mu vďačíme? - ITya.sk

Steve Wozniak, kto to je?

Vedeli ste o tom, že za spoločnosť Apple vďačíme až dvom Steveom? Jedným z nich je notoricky známy Steve Jobs, no druhým je sivá myška Steve Wozniak, ktorý ma na úspechu firmy rovnaký podiel ako jeho partner. Kto to bol a prečo o ňom počujeme menej?

Steve Wozniak, kto to je?

Základné informácie

Steve Wozniak sa narodil v roku 1950 v americkom štáte Kalifornia. Už odmalička sa fanaticky zaujímal o počítače a technológie. Podľa jedného odvážneho tvrdenia vyrobil svoj prvý počítač už v trinástich rokoch. Za svoje technické zručnosti mohol vďačiť predovšetkým svojmu otcovi, ktorý dlhé roky pracoval ako inžinier. 

V mladosti bol veľmi nedisciplinovaný študent a striedal jednu školu za druhou. Osud chcel, že sa na University of California v Berkley spoznal so Stevom Jobsom, svojím budúcim biznis partnerom.

Začiatok Apple

Steve Jobs rozpoznal vo svojom priateľovi talent a presvedčil ho, aby predávali Wozniakov návrh osobného počítača, vyrobený na základe novopredstaveného mikroprocesoru Intel 8080, širokej verejnosti. V roku 1976 založili Jobs, Wozniak a Wayne Apple Inc.

Prvé produkty

Najväčšiu zásluhu na zostrojení počítačov Apple I a Apple II mal práve Steve Wozniak, o čom možno väčšina milovníkov Apple ani netuší. Nebol to Steve Jobs, kto prišiel s geniálnou konštrukčnou technikou. Silnou stránkou Steva Jobsa bol marketing, odhodlanie, odvaha a sebavedomie, ktoré pomohli firmu vyniesť na výslnie.

VEDELI STE, ŽE… po Stevovi Wozniakovi je pomenovaná dokonca aj ulica v Kalifornii? Volá sa Woz Way.

Odstup 

V polovici 80. rokov sa Wozniak vzdal svojho podielu vo firme a predal väčšinu svojich akcií. Veľký biznis už pre neho nepredstavoval takú zábavu, ako kedysi. Pod pseudonymom Rocky Raccoon Clark si dokončil vysokú školu. Neskôr založil viacero spoločností, stal sa učiteľom a filantropom.

Patrí medzi pravidelne pozvaných hostí na predstavenie produktov spoločnosti Apple. Väčšinou si ho môžete všimnúť v prvých radoch.

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021