Uľahčite si život s Touch Barom - ITya.sk

Uľahčite si život s Touch Barom

Zefektívnite vašu prácu vďaka používaniu Touch Baru. Je to zjednodušujúci prvok na novších zariadeniach Apple. Sprostredkúva funkcie ako klepnutie, potiahnutie, zmenu nastavení, komunikáciu so Siri a prístup k funkčným klávesom. 

Control strip

Časť Touch Baru umiestnená na pravej strane vám umožňuje meniť základné nastavenia a komunikovať so Siri. Ďalšie užitočné tlačidlá ovládajú jas obrazovky a hlasitosť výstupu. Obe môžete ovládať potiahnutím prsta. Pohybom zľava doprava zvuk či jas zvyšujete, naopak zas znižujete. Klepnutím na rozšírenie Control Stripu získate prístup k ďalším funkciám. 

Písanie na macbooku
Shutterstock.com

Touch Bar a aplikácie

Výzor Touch Baru sa mení v závislosti od toho, aké aplikácie práve používate. Keďže je skratkou k ovládaniu daných aplikácií, zobrazuje presne také možnosti, aké obsahujú samotné aplikácie. Týmito tlačidlami môžete meniť nastavenia, ovládanie, funkcie. Obľúbeným rozšírením je pridávanie smajlíkov do aplikácií, ktoré to podporujú. Jednoducho si vyberiete toho, ktorý sa vám najviac páči a použijete ho v texte. 

TIP: Pri určitých aplikáciách možno Touch Bar nastaviť tak, aby zobrazoval najpoužívanejšie funkcie. 

S Touch Barom je písanie radosť

V prípade textových aplikácií vám pri písaní sám navrhuje najideálnejšie slová, ktoré predpokladá, že by ste radi použili. Taktiež opravuje pravopis a prepisuje vybrané slová na emoji. Môžete meniť farbu či odtieň, no aj veľkosť textu. 

Dizajn

Pri používaní grafických aplikácií môžete na ňom pohodlne miešať farby a meniť základné nastavenia obrazu. K najčastejšie používaným patria odtieň a sýtosť. Nemusíte si voliť iba z klasických farieb. K dispozícii je celé spektrum, z ktorého si namiešate ľubovoľnú farbu podľa potreby. Môžete ju tiež uložiť do vzorkovníka

Titulná foto: shutterstock.com

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021

 

12 mesačná záruka