Vyberáme počítač pre programátora - ITya.sk

Vyberáme počítač pre programátora

Živíte sa prácou na počítači? Vyžadujete pre vašu prácu počítač výkonný, spoľahlivý, s dobrou výdržou a ľahko ovládateľný? Skúste sa poohliadnuť po výrobkoch značky Apple. Výbornými výkonnostnými parametrami sa vyznačuje Apple MacBook Pro. 

Kde chcete počítač používať?

Výber pracovného počítača závisí od toho, v akom prostredí sa práci potrebujete venovať. Pokiaľ je vaše pracovisko zároveň vaším domovom, ideálnou voľbou je stolový počítač. Pre náročnejších používateľov, ktorí z rôznych dôvodov často cestujú, sa perfektne hodí Apple MacBook Pro. Výkonom sa vyrovná stolovému počítaču. Na rozdiel od veľkého stolového počítača si ho však môžete poľahky strčiť do pracovnej tašky. Takto kompaktný pomocník sa stane vaším biznis partnerom vždy a všade. 

Apple MacBook Pro pre programovanie

Technológie spoločnosti Apple letia míľovými krokmi. Už dávno neplatí, že ak sa venujete programátorstvu, potrebujete špeciálny počítač. Omnoho výhodnejšie je vlastniť jeden, ktorý môžete použiť na osobné veci aj na prácu. Prvým kritériom, ktoré musíte zohľadniť pri výbere programovacieho notebooku, je interná pamäť. Odporúčame siahnuť po zariadení s SSD diskom. Vďaka nemu dokážete rýchlo listovať tisíckami súborov. Niekedy však platí pravidlo, že menej je viac. Týka sa to aj veľkosti disku. Na to, aby ste dokázali efektívne a rýchlo vyhľadávať súbory, by mal byť disk primeranej veľkosti. V prípade priveľkého disku by to trvalo podstatne dlhšie. 

apple macbook pro
Zdroj: Shutterstock.com

RAM 

Každý programovací notebook, aj Apple MacBook Pro, musí oplývať kvalitnou RAM. Vďaka nej dokáže počítač vykonávať viacero úloh simultánne. Ako programátor využívate viacero programov súčasne. Bez RAM s dostatočným rozsahom to nebude možné. 

Procesor a grafická karta

Čím má procesor, riadiace centrum celého notebooku, viac jadier, tým lepšie. Zvýši sa tak jeho výkon. Denne procesorom pretečú tisícky dát. Na to, aby ich dokázal efektívne spracovávať, musí mať dostatočný rozsah. Pri kúpe Apple MacBook Pro hľadajte procesor i5 alebo i7. Grafická karta nehrá v programátorstve dôležitú rolu, preto sa jej kúpou nezaťažujte. Tá, ktorá je zabudovaná priamo v Apple MacBook Pro, vám pre bežné úkony bohate vystačí. Graficky náročné hry si s ňou síce nezahráte, ale o to vám, v konečnom dôsledku, zrejme vôbec nejde.

Titulná foto: Hadrian / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od nás Vám DPD privezie Váš notebook zadarmo.

Ak nebudete spokojní peniaze Vám vrátime. Platí pre výrobky zakúpené online.

Každý produkt má 12 mesačnú záruku.

Macbook možte mať na splátky aj bez navýšenia.

© ITya, s. r. o. 2018 – 2021

 

12 mesačná záruka